Rodzaje materiałów

Dostępne wersje

Jeśli chodzi o rodzaje materiałów, których używamy do produkcji tła, to stosujemy techniki, które pozwalają uzyskać jak najbardziej matowe (bez odblasków) tła, przy jednoczesnym zadruku o dużym nasyceniu barw. Oto 4 podstawowe rodzaje materiałów, z których korzystamy:

  1. Ekonomiczny materiał do laminowanych tła. Cechy: stosunkowo sztywny materiał o gramaturze 510 g/m2, na powierzchni faktura w postaci delikatnej siateczki (niewidocznej na zdjęciach), maksymalna szerokość zadruku to 310 cm.

  2. Materiał do tła studyjnych z blokadą światła tylnego. Cechy: stosunkowo miękki materiał, dzięki czemu lepiej układa się w studio, nie ma tendencji do zawijania się po bokach, gramatura wynosi 510 g/m2, czarny spód (możliwość wykorzystania jako czarnego tła) – nie przepuszcza światła tylnego, prawie idealnie gładki, śnieżna biel – idealnie skontrastowane wydruki, większa głębia barw przy jednoczesnie wyraźnie większej matowości tła, maksymalna szerokość zadruku to 310 cm. Zalecane laminowanie. Tła na tym materiale to zdecydowanie wysoka, europejska jakość.

  3. Materiał do tła do fotografii produktowej.
    Maksymalna szerokość zadruku to 125 cm. Cechy: sztywny materiał o gramaturze 510 g/m2, blokada światła tylnego, gładki, śnieżna biel. Zalecane laminowanie tła o większym nasyceniu barw.

  4. Canvas.
    Materiał, który daje idealnie matowe wydruki z bardzo dużym nasyceniem barw – wydruki są najładniejsze ze wszystkich materiałów, niestety nadający się wyłącznie na swobodnie zwijane ściany. Cechy: gramatura 250 g/m2, materiał gniotący się i brudzący – prosimy używać z dużą ostrożnością, maksymalna szerokość zadruku to 150 cm. Na życzenie odpłatnie wysyłamy próbki materiałowe oraz próbki wydruku.